Статті ЗІЗ

Як визначити якість сигнального одягу без спеціального обладнання?

Сигнальний одяг підвищеної видимості істотно знижує ризик травматизму на виробництві при виконанні операцій поблизу руху транспортних засобів, особливо в умовах обмеженої або недостатньої видимості (автомобільна дорога, залізничне полотно, тунель, цех, будмайданчик, склад та ін.).
Позначення силуету людини на відстань дає можливість водієві вчасно зреагувати і гальмувати.

Світлоповертаючі матеріали на одязі працюючої людини повертають світловий потік (наприклад, світло фар автомобіля) у напрямку джерела, роблячи людину видимою у промені світла у темний час доби.

Людина повинна бути видною на відстань не менше 200 м — ця величина визначена небезпечною зоною гальмування, що являє собою дійсну відстань, на якій зупиниться автомобіль, з урахуванням всіх факторів, що впливають на швидкість гальмування, стан шофера і т.д.).

Як визначити якість сигнального одягу без спеціального обладнання?

1. Перевірте наявність спеціального маркування виробу із зазначенням класу сигнального одягу та класу світлоповертаючого матеріалу.
2. Ширина смуг світлоповертаючого матеріалу – не менше 50 мм (наявність вузької стрічки не допускається!)
3. Для підтвердження якості готового одягу виробники розміщують на виробі навісні і вошивні ярлики про матеріали, що використовуються.
4. Оцініть зовнішній вигляд стрічки. Поверхня світлоповертаючого матеріалу повинна бути рівною і однорідною. Стрічка не повинна мати тріщин, подряпин і при цьому бути гнучкою і м’якою на дотик.
5. Перевірте основу світлоповертальної стрічки. Якісна світлоповертальна стрічка має лише тканинну основу. Акуратно відігніть край пристроченої стрічки і перевірте її основу.
6. Виробники стрічки маркують тканинну основу, щоб підтвердити стандарт якості матеріалу.
7. У сигнальному одязі з якісними світлоповертаючими матеріалами передбачається розташування рядка на відстані 2—3 мм від краю стрічки. Це дозволяє захистити виріб (стрічку) від пошкоджень країв при багаторазовому пранні або хімчистці в процесі експлуатації.
8. Перевірка в процесі носіння і прання. Якісні світлоповертальні матеріали повинні витримувати не менше 20 циклів прання із збереженням своїх характеристик у межах вимог ГОСТ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *