Посібники з правильного вибору

Пам’ятка покупцю захисних рукавичок

Вибір, використання та догляд за захисними друками

Дана інформація містить зведення коротких правил щодо вибору, використання та догляду за захисними рукавичками, а також щодо їх утилізації. Ці відомості супроводжуються важливою інформацією щодо нормативів, стандартів та маркування РЄ (відповідність продукції європейським стандартам безпеки), що стосуються рукавичок.

Вибір рукавичок

  • Оцінка небезпеки та ризиків;
  • Визначення вимог до захисту;
  • Вибір захисних рукавичок.

1. Оцінка небезпеки та ризиків

Гострі предмети, які можуть завдати порізи, включені до переліку найпоширеніших причин травм рук. Механічні впливи у вигляді порізів, ран або подряпин, що колють, часто є поширеними небезпеками, які слід враховувати, крім впливу на руки хімічних речовин, високих або низьких температур. Робота з гарячими об’єктами або рідинами, виконання зварювальних робіт або знаходження в умовах розбризкування металу та теплового випромінювання може призвести до серйозних опікових уражень.

Паспорт безпеки містить дані щодо небезпек при роботі з хімічними речовинами.

Вплив хімічних речовин може мати небезпечні наслідки:
для внутрішніх органів при проникненні через шкіру; для шкіри внаслідок ерозійного впливу та гіперчутливості (сенсибілізації); рак з порушенням репродуктивної здатності та пошкодженням генетичного фонду.

Робота в умовах вкрай низьких температур із кріогенними (рідкими) газами може призвести до обмороження. Електростатичні розряди, радіоактивне випромінювання та біологічні ризики є іншими факторами, які можуть призвести до травматизму.Приклади ризиків, пов’язаних з рукавичками:

1) неправильний вибір захисних рукавичок;
2) шкірне роздратування, алергічна реакція;
3) погана гігієна;
4) неправильний вибір розміру;
5) неправильне використання захисних рукавичок;
6) забруднення захисних рукавичок;
7) ушкодження захисних рукавичок;
8) Старі захисні рукавички.

2. Визначення вимог захисту

Вимоги до захисту визначаються на підставі технічних вимог для рукавичок, що використовуються.

Технічні вимоги розробляються відповідно до наступних етапів:

  • кількісне вираження ризиків;
  • визначення, яка частина передпліччя / руки потребує захисту;
  • визначення рівня захисту на підставі відповідного стандарту.

3. Вибір захисних рукавичок

Властивості матеріалу рукавички є вирішальним чинником виконання умов захисту. Відповідно, результати випробування матеріалу відповідно до стандарту є найважливішим фактором при виборі правильних захисних рукавичок.

Іншими важливими факторами, що визначають придатність, є:

  • хороша посадка (завдяки правильно підібраному розміру та дизайну);
  • тактильні властивості (здатність відчувати предмети);
  • рухливість (маніпуляційні здібності);
  • комфортність (потіння рук тощо).

Відповідно, при виборі правильних захисних рукавичок слід керуватися їхньою стійкістю:
– до стирання, порізів та проколів;
– До холоду;
– до тепла;
– до відповідних хімічних речовин, електростатичних розрядів, радіоактивного випромінювання або мікроорганізмів.

Використання захисних рукавичок

Органи державної влади висувають різні вимоги до роботодавців та працівників щодо застосування засобів індивідуального захисту. Захисні рукавички належать до засобів індивідуального захисту, які мають надаватися роботодавцем. Працівник повинен виконувати встановлені інструкції щодо використання захисних рукавичок. Роботодавець повинен переконатися в тому, що працівник отримує інформацію щодо ризиків та використання засобів індивідуального захисту, а також щодо термінів їх заміни. Крім цього, працівники повинні знати, як поводитися з використаними рукавичками.

Догляд за рукавичками

Якщо захисні рукавички підлягають повторному використанню, їх слід перевірити на цілісність, чистоту, переконатися, що вони втратили своїх захисних властивостей. В інструкції для споживача зазначено, чи підлягають чищення рукавички, яким чином проводиться чищення, сушіння та зберігання рукавичок. Рукавички повинні бути очищені зсередини. Якщо рукавички використовувалися під час роботи зі шкідливими хімічними речовинами, всі вони підлягають утилізації наприкінці робочого дня. Для збереження своїх захисних властивостей рукавички слід зберігати належним чином. Певні матеріали, у тому числі виготовлені рукавички (гума), мають обмежений термін зберігання.

Звернення після використання

Якщо рукавички використовувалися для роботи зі шкідливими хімічними речовинами, застосовуються спеціальні екологічні нормативні акти. Певні рукавички можуть містити матеріали, які можуть бути екологічно шкідливими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *