Посібники з правильного вибору

Посібник з матеріалів для виробництва хімічно стійких рукавичок

На сьогоднішній день існує досить велика кількість різних матеріалів, які дозволяють убезпечити працівників від шкідливого впливу кислот, лугів, солей важких металів, їдких рідин та інших хімічно активних речовин. Наш короткий гід за матеріалами, які використовуються для виробництва хімічно стійких рукавичок, допоможе вам у цьому.

Що таке хімічно стійкі рукавички?

На ринку існує багато різних видів хімічно стійких рукавичок. Як правило, вони виготовлені з таких матеріалів, як латекс, нітрил, ПВХ, неопрен, бутил та вітон-бутил, а також комбінацією перерахованого вище. Залежно від тяжкості хімічної небезпеки та сфери застосування деякі хімічно стійкі рукавички підходять набагато більше, ніж інші.

Ось чому важливо дізнатися про плюси та мінуси кожного з різних матеріалів. Погляньмо на важливі відмінності між ними.

Латекс:

Часто латекс отримує негативну оцінку споживачів. Однак насправді латекс може бути дуже корисним для різних застосувань, таких як лабораторне використання, харчова обробка, хімічне виробництво, збирання, сільське господарство, фармацевтика та інші галузі.

Латекс є гнучким, еластичним та довговічним матеріалом, але на жаль не забезпечує значного захисту від проколів чи стирань. Це важливо мати на увазі, якщо ви шукаєте рукавичку, яка забезпечить вам надійний захист не тільки від хімічних речовин, але й механічних впливів.

Однак, якщо ви шукаєте захист виключно від хімічних впливів, то латекс може бути чудовим вибором! Він протистоїть азотній кислоті, соляній кислоті, сірчаній кислоті, метанолу та багатьом іншим хімічним речовинам, у тому числі:

  • Формальдегід
  • Метанол
  • Ацетон
  • Фосфорна кислота
  • Гідроксид калію
  • Гідроксид натрію

За даними Університету Берклі, латекс також захищає від біологічних та водних матеріалів. Як ви можете бачити, латекс може бути надзвичайно корисним матеріалом для тих, хто потребує захисту рук від хімічної небезпеки.

Однак, коли справа доходить до латексу, основним недоліком є можливість алергічної реакції. З цієї причини люди, які страждають на алергію на латекс, повинні вибирати хімічно стійкі рукавички, виготовлені з іншого матеріалу.

ПВХ:

ПВХ або полівінілхлорид, матеріал, який має хорошу механічну міцність, зберігає відмінну гнучкість, а також забезпечує гарне зчеплення. З цієї причини вони чудово підходять для комерційного рибальства, технічного обслуговування, видобутку, механічних робіт, будівництва та нафтохімії.

ПВХ є відмінним вибором для багатьох робочих місць, оскільки він протистоїть декільком хімічним речовинам, включаючи гідроксид амонію, бензиловий спирт, борну кислоту, креозот, фториди, силікати та розбавлену сірчану кислоту. ПВХ також захистить ваші руки від таких речовин:

Гіпохлорит натрію
Фіксатор фотодетектора
Фосфорна кислота
Метанол
Побутові миючі засоби
Етиленгліколь
Хромова кислота

За даними Університету Берклі, хімічно стійкі рукавички з ПВХ, захистять вас від кислот, амінів, пероксидів та жирів. ПВХ рукавички є чудовим вибором для багатьох галузей промисловості, але ПВХ не рекомендується, якщо ви шукаєте спеціальний захист від органічних розчинників або робота має на увазі контакт з нагрітими поверхнями або речовинами, оскільки він забезпечує низьку теплостійкість.

Нітрил:

Нитрилові рукавички забезпечують широкий діапазон захисту від різних небезпек. Також серед переваг даного матеріалу – гіпоалергенність та високий опір проколам. Нітрил менш еластичний, але якщо станеться прокол або розрив, легше визначити його в нітриловій рукавичці, ніж в інших матеріалах.

Крім того, нітрил також протистоїть розчинникам, жиру, деяким кислотам і основам, а також маслам. Нітрилові рукавички є відмінним вибором, якщо ви збираєтеся працювати з будь-якою з наступних хімічних речовин:

Анілін
Асфальт
Бензиловий спирт
Гальмівна рідина
Ріжуча олія
Cyclohexane
Добрива
Бензин
Побутові миючі засоби
Мінеральна олія
Нафта
Домашня птиця
Ксилол
І багато, багато інших

Оскільки він захищає від низки небезпек і не викликає алергічної реакції, нітрил є одним із найпопулярніших матеріалів для хімічно стійких рукавичок. Однак варто розуміти, що тип хімічно стійкої рукавички, якої ви потребуєте, залежатиме від того, які хімікати або хімічні сполуки ви використовуєте, а які інші небезпеки (наприклад, проколи) є на вашому робочому місці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *