Посібники з правильного вибору

Посібник з правильного вибору захисного взуття

В області засобів індивідуального захисту найчастіше відбуваються дискусії щодо захисту взуття. Співробітники переважно не хочуть носити захисне взуття, а роботодавці підходять до цього питання з якоюсь необачністю та невизначеністю.

Тому ця стаття може бути корисною у правильному виборі захисного взуття.

Ви повинні забезпечувати співробітників захисним взуттям, як і будь-яким іншим засобом індивідуального захисту, тільки після того, як було здійснено оцінку ризиків, і ви вже вдалися до усунення або зменшення ризиків, пов’язаних безпосередньо з самим джерелом небезпеки.

Оцінка ризиків повинна враховувати:

Ризики, такі як слизькі підлоги, падіння важких чи гострих предметів на ноги, гарячі поверхні, наявність кислоти, розчинників, масел, гострих предметів на підлозі та ризик ураження електричним струмом.

Подбайте, щоб захисне взуття та його характеристики відповідали даним видам небезпек.

Подбайте, щоб захисне взуття та його характеристики відповідали даним видам небезпек.

Існує великий вибір моделей робочого взуття. Кожна модель має свої особливості і може проводитися в різних комбінаціях, які можуть усунути або зменшити наведені вище ризики. Залежно від вибору матеріалу підошви та верху взуття можна забезпечити маслобензостійкі, кислотостійкі, термостійкі, антистатичні властивості взуття, а також підвищити опір ковзанню підошви. Вибір взуття із захисним підноском та пластиною забезпечить захист від падіння на ногу важких предметів та захистить від проколу підошви гострим предметом. Тому ваша оцінка ризиків має направити вас до правильного вибору захисного взуття.

Ще раз підсумуємо – дуже важливо правильно ідентифікувати ризик небезпеки на робочому місці та підібрати взуття, яке максимально відповідає характеристикам безпеки. Наприклад, у багатьох випадках захисний підносок є обов’язковим захисним елементом взуття, де, можливо, єдиний ризик – це ковзання на мокрій підлозі. В цьому випадку властивість опору ковзанню матиме більш важливе значення, ніж захисний піднос.

Багато співробітників вітали б можливість звільнитися від надміру громіздкого взуття. Можливо ситуація, коли звичайні протиковзкі калоші забезпечують прийнятне рішення в деяких ситуаціях. Дуже часто люди, відповідальні за безпеку та охорону праці на підприємстві ставлять собі фундаментальне питання: чи потрібне захисне взуття чи спеціального взуття буде достатньо?

Чи зможете ви обійтися без захисної підноски? Запитайте себе: чи не могли б ми зробити покращення на робочому місці, яке б усунуло необхідність використання захисного взуття з підноском? У деяких ситуаціях ремонт обладнання або зміна робочого процесу може усунути необхідність у захисному взутті.

З усіх наших придатків, ноги, здається, найбільше варіюються з точки зору розміру, форми, ширини, повноти і т.д., але деякі роботодавці наполягають на тому, щоб мати справу тільки з одним постачальником. Але навіть звичайне взуття різних виробників з однаковим розміром може не підходити багатьом людям за вказаними вище параметрами і на це варто також звертати пильну увагу.

З одного боку, це зрозуміло, що роботодавці хочуть уникнути мати справу з безліччю різних постачальників і максимально використовувати можливості для отримання додаткових знижок та економії на об’ємі, а з іншого, не варто забувати, що означає носити незручне взуття, яке погано сидить. Розумний вибір постачальників допоможе уникнути цієї проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *