Статті ЗІЗ

У чому різниця між металевим та композитним підноском спецвзуття!?

Металевий підносок взуття – класичний метод захисту ніг серед працівників. Коли йдеться про захист від ударів, сталеві шкарпетки є переможцями. Вони існують уже багато років і використовуються у багатьох галузях.

Композитний тип піднесення – нова форма захисного взуття. Цей тип захисту забезпечується неметалевими матеріалами. Найбільш поширене композитне захисне взуття використовує вуглецеве волокно, скловолокно або пластик.

Обидва типи захисного взуття мають свої плюси та мінуси. Взуття з металевим підноском безпечне, тому що воно може витримувати великий тиск, трохи більше, ніж композитне захисне взуття.

Композитне захисне взуття хороше тим, що воно легке і зручне, хоча його виробництво коштує дорожче. На відміну від металу композит не схильний до корозії і значно гірше проводить тепло. Перебувати довгий час у такому взутті значно комфортніше.

Існує кілька різновидів підносків із композиту:

  • Армовані кевларовими нитками для збільшення міцності;
  • З перфорацією – міцність виробу знижується незначно, але суттєво зростає комфортність, оскільки взуття зсередини залишається сухим.

Сталеве захисне взуття є більш традиційним. Деякі люди стверджують, що композитне захисне взуття більш практичне, тому що воно виготовлене з неметалічних матеріалів. Спецвзуття зі сталевим підноском небажано використовувати в середовищах з агресивними температурами, тому що обморозити або обпалити ноги, захищені металевим захистом, дуже легко. До того ж, здатність підносків намагнічуватися може зіграти злий жарт з людьми, які працюють з високою напругою або вогненебезпечними матеріалами – метал є хорошим провідником електрики, в тому числі і статичного.

Захисні
металоподноски
Подноски з композитних
матеріалів
максимальне ударне навантаження (МУН) 200 джоулів; максимальне ударне навантаження (МУН) 200 джоулів;
малий об’єм завдяки тонким стінкам захисту; великий обсяг, що вимагає відповідного простору всередині черевика;
велика вага: сталь-200 г/пара, алюміній-140 г/пара; мала вага: композитий з армуванням кевларовими нитками-120 г/пара, композитний без армування-100 г/пара;
низька ціна; висока ціна;
практично немає можливості вологовідведення через відсутність перфорації; структура допускає застосування вентиляційних отворів;
існує небезпека тяжких травм та ампутацій при навантаженнях, що перевищують МУН; при навантаженнях понад 200 Дж підносок руйнується на дрібні частини, що не спричиняє високих ризиків;
не захищають від холоду, високих температур і можуть намагнічуватися; тепло- та холодностійкі, завдяки низькій теплопровідності; не намагнічуються;
сталь піддається корозії; не піддаються корозії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *