Правильний вибір робочого взуття для опору ковзанню
Зробити правильний вибір взуття для опору ковзанню («антиковзного взуття») з цілого ряду представлених на ринку продуктів є для більшості покупців досить складною справою. Опис взуття дуже різноманітні, від “покращення зчеплення з поверхнею” до “відмінного опору ковзанню на будь-яких поверхнях”. Часто виробники та постачальники пишуть у своїх рекламних брошурах «антиковзна або протиковзна підошва», але, на жаль брошури, не описує умов, за яких таке робоче взуття буде найбільш підходящим. Тому метою цієї статті є допомога у правильному підборі робочого взуття, що має властивості опору ковзанню. Ми сподіваємося, що ця інформація допоможе знизити або повністю виключити виробничий травматизм, пов’язаний з мимовільним ковзанням.
Зверніть увагу також, що вибір робочого взуття повинен враховувати ряд факторів, крім опору ковзанню, таких як комфорт, довговічність і захисні властивості спецвзуття і які повинні розглядатися в комплексі.
Корисні поради:
1) Нещасні випадки можуть дорого обходитися компанії – існує безліч прихованих витрат або витрат, які важко передбачити. З взуттям, як і будь-яким іншим продуктом, ви, швидше за все, отримаєте те, за що ви платите. Переконайтеся, що ви купуєте робоче взуття, яке відповідає вашим умовам праці – це не обов’язково буде найдешевшим варіантом. Але він може бути зручнішим, привабливішим, мати більш високі захисні властивості – це гарантія того, що ваш персонал надійно захищений і ніщо не заважає виконувати їм свою роботу ефективно. і проконсультуйтеся з вашим постачальником для підбору відповідного вимогам взуття.
3) Деякі види робочого взуття можуть бути не придатні в складних умовах праці, де необхідний високий опір ковзанню. Так, наприклад, взуття, яке добре працює на мокрій поверхні, може не підходити для роботи на масляній поверхні тощо.
4) Обговоріть з вашим постачальником проведення виробничих випробувань робочого взуття, щоб допомогти вам зробити правильний вибір, а не робити вибір спецвзуття на підставі лише опису в брошурі або даних лабораторних тестів 5) Випробування повинні включати достатню репрезентативну вибірку користувачів робочого взуття, а тривалість випробувань повинна бути достатньою для отримання об’єктивних результатів. Пам’ятайте – працівники не можуть носити спецвзуття, якщо воно незручне в експлуатації або непрактичне, незалежно від того, які захисні властивості має.
Що важливо знати про підошву робочого взуття
1) Цілісний рисунок протектора і цільне з’єднання протектора є дуже важливими для опору ковзанню. Як правило, м’які підошви з щільно запакованим малюнком протектора добре працюють з рідкими забруднювальними речовинами всередині приміщень. Єдиний вірний спосіб дізнатися, яке робоче взуття вам найбільше підходить – провести виробничі випробування.
2) Профіль протектора підошви не повинен бути забитий – підошва повинна регулярно очищатися. Якщо підошва часто засмічується, необхідно пошукати альтернативні варіанти конструкції підошви, наприклад, з ширшим простором між елементами протектора або взуття з глибшим малюнок протектора.
3) Властивості опору ковзанню можуть змінюватися з часом через знос, тому необхідно проводити регулярну оцінку стану протектора та здійснювати своєчасну заміну, перш ніж взуття стане зношеним та небезпечним для експлуатації.
4) Правильний вибір взуття для роботи на мокрій чи забрудненій сталевій чи алюмінієвій поверхні має дуже велике значення. З деякими типами поверхонь профіль робочого взуття не забезпечують поліпшення опору ковзанню.
5) «Маслобензостійка підошва» не означає високий опір ковзанню на замасленій поверхні – це лише інформація про те, що підошва не буде пошкоджена при контакті з маслами та нафтопродуктами .
Випробування на опір ковзанню
Ви можете звернутися до постачальника робочого взуття, щоб отримати інформацію про проведення тестів та їх результати.Захистні властивості взуття, у тому числі опір ковзанню, випробовуються відповідно до тесту, встановленого європейським стандартом ENISO 20344:2004 (ДСТУ EN ISO 20344: 2009 “Засоби індивідуальної захисту. Взуття професійної призначеності. Методи випробування”). Взуття, яке пройшло випробування на опір ковзанню, буде відзначено одним з наступних кодів, SRA, SRB або SRC.
Коди вказують, що взуття відповідає зазначеним вимогам, за таких випробувань:
- SRA – Опір ковзанню на підлогах з керамічної плитки (поверхня із застосуванням лаурил сульфат натрію (SLS));
- SRB – Опір ковзанню на підлогах зі сталі (з гліцерином);
- SRC – Обидва вищезазначені тести.
Слід зазначити, що поверхні, які використовуються в тестах, не завжди відповідають тим поверхням, з якими стикаються споживачі робочого взуття, тому отримання додаткової інформації або проведення додаткових тестів допоможуть вам прийняти правильне рішення.
Якщо вам необхідна професійна консультація у виборі робочого взуття, яке відповідає вашим умовам праці – звертайтеся до наших фахівців, які завжди з радістю вам у цьому допоможуть.