Посібники з правильного вибору

Посібник із вибору засобів захисту слуху

Ваш гід захисту слуху

Відповідаємо на ваші питання 

Вступ:

Традиційно, робочий шум був постійною небезпекою для працівників, зайнятих у сфері важкої промисловості та асоціювався лише з погіршенням слуху. Сучасні поняття охорони праці розглядають шум як загрозу безпеці та здоров’ю працівників багатьох професій з різних причин.

Шум може призвести не тільки до порушень слуху (у разі постійного знаходження при шумі більше 80 децибел, але може бути фактором стресу і підвищити кров’яний тиск систоли. На думку фахівців, вплив шкідливих виробничих факторів (включаючи надмірний шум) не тільки є причинами різних професійних захворювань , але і – послаблюючи організм і порушуючи його нормальну життєдіяльність – сприяти виникненню та посиленню звичайних захворювань, що не належать до професійних, також він може сприяти нещасним випадкам, маскуючи попереджувальні сигнали і заважаючи сконцентруватися.

Існує безліч способів знизити рівень шуму. Сучасна техніка має бути спроектована таким чином, щоб рівень шуму був настільки низьким, наскільки це було можливо, але на жаль, на практиці це далеко не завжди є можливим. У разі рекомендується використання засобів індивідуального захисту слуху.

Кому потрібний захист?

Якщо ви не можете розмовляти з іншою людиною, яка знаходиться в межах 2 метрів від вас, то вам може знадобитися засіб індивідуального захисту слуху. Також не варто забувати, що і низький рівень шуму протягом тривалого часу може бути шкідливий, як і короткостроковий вплив вищого рівня шуму.

Більше – не завжди краще…

Існує думка, що чим вищий рівень захисту, тим більший захищений слух. Це може бути очевидним рішенням для мінімізації шуму на робочому місці, але є свої нюанси. Дуже високий рівень захисту може мати ефект ізоляції. Робочі будуть нездатні спілкуватися в усній формі і повинні знімати захист, щоб продовжити розмову. Але при дуже високому рівні шуму ця короткострокова дія може мати серйозні наслідки для здоров’я людини.

Рівень шуму має бути зменшено до “безпечного” для того, щоб працівник міг чути, що відбувається навколо нього. Розглянемо ситуацію: працівник у небезпеці, чи почує він крик, попередження від найближчого колеги? Це означає, що може знадобитися різний захист вух у різних галузях, щоб рівень шуму знизився до безпечного рівня. На практиці рівень шуму вважається оптимальним 75-80 дБ, але вам і не слід зменшувати цей рівень нижче 70 дБ або перевищувати 85 дБ.

 

Втрата слуху

Вплив постійного високого рівня шуму, більше 87 дБ може завдати серйозної шкоди здоров’ю працівника. Щороку десятки тисяч людей по всьому світу ушкоджують слух через надмірний шум на роботі.

Втрата слуху – не єдина проблема. У людей може розвинутися шум у вухах (дзвін, свист, дзижчання у вухах), тяжкий стан, який може призвести до порушеного сну. Втрата слуху найчастіше відбувається повільно.

 

Проста індикація рівнів захисту

А-зважений

рівень шуму (дБ)

Вибір захисту з SNR (коефіцієнт шумоподавлення)
85-90 20 і нижче
90-95 20-30
95-100 25-30
100-105 30 і вище

 

Які типи захисту слуху доступні в нашому асортименті

Пропонуємо вам короткий опис деяких популярних захистів слуху.

1. Вставки протишумні.  Виготовлені з піни, яка допомагає забезпечити краще поєднання комфорту та захисту для більшості користувачів. Підбір засобів захисту слуху так само важливий, як і встановлення загального рівня шуму. Щоб вставити у вухо вставку, потрібно повільно скрутити в трубочку і спресувати вставку дуже тонкий циліндр. При стисненні вставте у вушний канал.

2.

3. Навушники з вертикальною дужкою. Легкі та гнучкі, з низьким контактним тиском. Акустична ефективність [SNR]: 35 дБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *