Статті ЗІЗ

Як визначити якість сигнального одягу без спеціального обладнання?

article

Сигнальний одяг підвищеної видимості суттєво знижує ризик травматизму на виробництві при виконанні операцій поблизу руху транспортних засобів, особливо в умовах обмеженої або недостатньої видимості (автомобільна дорога, залізничне полотно, тунель, цех, будмайданчик, склад тощо).
Позначення силуету людини на відстані дозволяє водію вчасно зреагувати і загальмувати.

Світлоповертаючі матеріали на одязі людини, що працює, повертають світловий потік (наприклад, світло фар автомобіля) у напрямку джерела, роблячи людину видимою в промені світла в темний час доби.

Людина повинна бути видна на відстані не менше 200 м - ця величина визначена небезпечною зоною гальмування, що представляє собою дійсну відстань, на якій зупиниться автомобіль, з урахуванням всіх факторів, що впливають на швидкість гальмування (стан дороги, кількість і тип гальм, суб'єктивні якості шофера і т.п. д.).

Як визначити якість сигнального одягу без спеціального обладнання?

1. Перевірте наявність спеціального маркування виробу із зазначенням класу сигнального одягу та класу світлоповертаючого матеріалу.
2. Ширина смуг світлоповертаючого матеріалу – не менше 50 мм (наявність вузької стрічки не допускається!)
3. Для підтвердження якості готового одягу виробники розміщують на виробі навісні та вшивні ярлики про використовувані матеріали. 
4. Оцініть зовнішній вигляд стрічки. Поверхня світлоповертаючого матеріалу має бути рівною і однорідною. Стрічка не повинна мати тріщин, подряпин і при цьому бути гнучкою та м'якою на дотик.
5. Перевірте основу світлоповертальної стрічки. Якісна світлоповертальна стрічка має лише тканинну основу. Акуратно відігніть край пристроченої стрічки та перевірте її основу.
6. Виробники стрічки маркують тканинну основу, щоб підтвердити стандарт якості матеріалу.
7. У сигнальному одязі з якісними світлоповертаючими матеріалами передбачається розташування рядка на відстані 2-3 мм від краю стрічки. Це дозволяє захистити виріб (стрічку) від пошкоджень країв при багаторазовому пранні або хімчистці в процесі експлуатації.
8. Перевірка в процесі носіння та прання. Якісні світлоповертаючі матеріали повинні витримувати не менше 20 циклів прання із збереженням своїх характеристик у межах вимог ГОСТу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *