Посібники з правильного вибору

Все, що потрібно знати про респіраторів

Як справді працюють респіратори?

Аерозолі та дрібні частинки пилу є одними з найбільших ризиків для здоров'я на робочому місці, оскільки вони практично невидимі у повітрі. У найкращому разі співробітники просто страждають від неприємного запаху.

Однак найбільш небезпечні частинки можуть бути канцерогенними або радіоактивними, тоді як інші можуть поступово руйнувати респіраторну систему протягом десятиліть, що зрештою призводить до серйозних захворювань у довгостроковій перспективі. Респіратори захищають від водяних та масляних аерозолів, диму та дрібного пилу на робочому місці. Їх захисна функція перевірена відповідно до стандарту EN 149 та розділена на три класи: FFP1, FFP2 та FFP3.Маски визначаються як маски для фільтрації частинок та дрібні пилові респіратори.

Як же частки фільтруються?

Маски для фільтрації частинок забезпечують захист від частинок, але не газів або пар. 

Загалом маски повністю складаються з безлічі шарів фільтруючого матеріалу і можуть необов'язково включати клапан видиху. Різні шари виконують безліч функцій, які включають хороший зовнішній вигляд, стабільність, і, звичайно ж, фільтрацію.

Однією з найважливіших особливостей комфорту респіраторів є здатність до дихання, що випробовується користувачем при вдиху та видиху. Для того, щоб опір диханню був низьким, маски фільтра повинні бути проникними для повітря, а також запобігати проникненню частинок. Тому матеріал фільтра має електростатичний заряд. Це гарантує, що дрібні частинки, які можуть фізично проникати у фільтр, прилипають до матеріалу.

Це можна легко пояснити, приставивши повітряну кулю до меленого перцю: надута куля заряджається електростатичним зарядом, коли її натирають об шматок тканини. Якщо цю кулю утримувати поруч із перцем, вона вже залучатиме дрібні частинки перцю на відстань кількох сантиметрів. Цей ефект застосовується в респіраторі, забезпечуючи проходження повітря, тоді як частинки захоплюються матеріалом.

Які різницю між класами захисту?

Три класи захисту розрізняють не розмір відфільтрованих частинок, які кількість. FFP1 фільтрує щонайменше 80% частинок, у той час як фільтри FFP2 94% та FFP3 фільтрують 99%. Чим більше частинок необхідно фільтрувати, тим більше кількість шарів матеріалу, що фільтрує. Отже, маски в класах більш високого захисту товстіші, це означає, що опір диханню вищий.

Найпоширеніші помилки про респіраторів

1. У респіраторі важко дихати. У ньому дуже щільний та герметичний матеріал, тому дихання дещо утруднене. Щоб подолати таку проблему, треба своєчасно змінювати фільтр.

2. Людям, які страждають на алергію, респіратори протипоказані. Це не відповідає дійсності. В наш час продаються моделі, які мають систему фільтрування. Вона здатна вберегти органи дихання від різних алергенів. Безумовно, подібні моделі коштують значно дорожче.

3. Людям-очкарикам у респіраторах працювати треба без окулярів. Це не так. Людям, які мають проблеми із зором, потрібно підбирати моделі, виходячи з форми та конструкції.

4. Змінні фільтри для респіраторів коштують дуже дорого. Окремі моделі фільтрів можуть коштувати майже як респіратор. Однак термін служби таких змінних фільтрів дуже великий. Користуючись респіратором зі змінним фільтром, можна не боятися за своє здоров'я.

4 комментария к “Всё, что нужно знать о респираторах

 1. Наталия :

  Вітаю. Скажіть будь ласка, як очищати респіратор ffp3? Чи можна їх промивати мильним розчином? Дякую

  1. Иван :

   Привіт респіратори даного типу одноразові, після 6 годин роботи вони стають вологими і їх потрібно викидати, але перед тим їх треба продезенфікувати для безпечної утилізації. І взагалі можна було б більше пошукати в інтернеті та знайти всі відповіді на всі запитання!

 2. Маряна :

  Скільки годин може прослужити респіратор (ну і сам фільтр) якщо його одягати лише у транспорті в загальній сумі 1-2 рік на день?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *